Меню
Консультування:
Пн. - Сб.: 9.00 – 21.00
Проектування

ЗБВ зберігання

Якими б міцними і довговічними були залізобетонні вироби, завжди існує ймовірність виникнення пошкоджень на поверхні. І найчастіше неприємності виникають при транспортуванні і зберіганні конструкцій. При неправильної вивантаженні-завантаженні, при локальній дії бетон в місцях пошкодження може фрагментуватися і викрошіваться. Це призводить до того, що арматура оголюється і порушується загальна міцність ЗБВ.
Щоб зберегти цілісність структури залізобетонних виробів, потрібно знати деякі правила їх зберігання та транспортування. На тривале зберігання виробу потрібно поміщати в спеціальні та призначені для цього приміщення. На короткочасне зберігання можна залишити на відкритому просторі, але під навісом.

Залізобетонні вироби необхідно розсортувати і розмістити по типу і розмірам, не змішуючи між собою.
Якщо говорити більш конкретно про правила зберігання і транспортування окремо взятих виробів, то хотілося б зупинитися на найбільш широко використовуваних будівельних матеріалах.

 Зберігання  фундаментних блоків – ФБС

8blb8

Фундаментні блоки, наприклад, дуже зручно зберігати, і їх можна компактно розміщувати в три яруси. Але не можна складувати будівельний матеріал, завалюючи набік. Це може привести до їх руйнування.

Слід контролювати рівень вологості. Так як бетон гигроскопичен, то при довгому контакті блоків з грунтом може початися незворотній процес – подрібнення матеріалу знизу. А ось для транспортування не потрібно особливих знань.

Головне, при навантаженні розмістити фундаментні блоки в один ярус, а між ними укласти дошки для того, щоб виключити зіткнення.

Зберігання бетонних кілець

Що стосується колодязних кілець, то при тривалому зберіганні вони розміщуються на дерев’яних брусках (підкладках) з найменшою товщиною в 3 см.

Монтажні петлі вироби повинні дивитися вгору і ніяк інакше. Штабелювати їх можна, але не більше трьох ярусів. При транспортуванні залізобетонні кільця фіксуються в кузові вантажівки.

У тих місцях, де дріт або трос згинається при зіткненні з колодязні кільця, необхідно підкласти дерев’яні бруски. Навантаження й розвантаження будівельного матеріалу проводиться тільки з їх зацепом за монтажні петлі. Перекочувати кільця заборонено.

 

Зберігання бетонних труб

Спеціально підготовлені склади також потрібні для зберігання залізобетонних труб. Штабелювання проводиться в три яруси в шаховому порядку. Для того, щоб мінімізувати навантаження на армуючий каркас нижніх труб, не слід перевищувати кількість ярусів.

Транспортується виріб за допомогою спецтехніки – трубовозів. При перевезенні на далекі відстані вдаються до допомоги залізничних платформ і напіввагонів.

Розвантаження і завантаження здійснюється краном з застосуванням спеціальних тросів. Використовувати гаки і чіпляти ними за краї труб заборонено.

Важливо пам’ятати, що не тільки залізобетонні вироби, а й будь-яке інше будівельне виріб, розраховане на певне навантаження. І перевищувати її небажано і неприпустимо.

Нет оценок